9 vychytávek, které předčí svou dobu. Smart zóna FENOMÉN a její špeky

Jen si to představte. Máte práci, která vás baví. Vedete zkušený tým, který přesně ví, co po něm chcete. Máte společný cíl a na něm pracujete. Zaječí úmysly? O těch nemůže být řeč. A kdyby? Šikovného člověka seženete během chvilky. Výroba frčí naplno. Přeplněný sklad nebo nedostatek zásob, to vše je minulostí. Výroba je tak efektivní, že lepší už to snad být ani nemůže.

Smart zóna na FENOMÉNu bude letos pořádně našlapaná. Originální a praktická řešení devíti partnerů konference vás přesvědčí o tom, že idea o ideální firmě nemusí být ani vysněná, ani naivní. Je jen konkrétní ukázkou toho, jak to v řadě úspěšných podniků funguje už nyní. A může koneckonců fungovat i u vás. Inspirujte se 24. března ve Zlíně.

  1. Boj odstávkám i zbytečným zásobám vyhlásila pražská firma Logio, když přišla na trh s tím, jak řídit údržbu pomocí digitálních nástrojů. „Automatizace procesů v údržbě je opomíjená, ale ve výrobním procesu velmi důležitá věc. Poradíme, jak správně řídit portfolio náhradních dílů, aby byly kdykoliv dostupné a nedocházelo v průběhu výroby k jakýmkoliv prodlevám,“ připomněl ředitel týmu Research & Development Martin Plajner.

Logio vyvíjí vlastní softwary. Jeho služby už oslovily Škoda Auto, Plzeňský Prazdroj nebo americký korporát Mondeléz. Letos vystavovala firma v Dubaji na Expu. Na dodavatelský řetězec se dívá jako na komplexní svět propojených interakcí, kde zásah do jedné části znamená změnu ve všech.

  1. Nábor nemusí být opruz. Šikovné pracovníky do firmy můžete naopak sehnat rychle, levně a poměrně efektivně. Digitální aplikace Doolister umí ušetřit podle Simple Hire ročně až desítky tisíc korun a nervy k tomu. Pro testování kandidátů a galerii pracovních nabídek pracuje i s dalšími verzemi: Doocv a Doojobs. Vloni vyhledala a obsadila talenty do 93 % všech zadaných pozic.

Simple Hire je HR dílna, která provádí výzkumy ve firmách a porovnává je s big daty. Tvoří smart nástroje pro automatizaci HR procesů a digitalizaci náboru. Návštěvníci FENOMÉNu si u jejího stánku budou moci zasoutěžit o nejluxusnější verzi systému Doolister v ceně přes 140 tisíc Kč.

  1. Už Komenský prosazoval školu hrou. Novinky ve světě digitalizace dokazují, že klasické školení začíná být pro firmu ztrátou času i peněz. Slyšeli jste už o Text Tycoon? Měkké i tvrdé dovednosti ovládnou vaši lidé levou zadní. Nepotřebujete přitom prostory ani lektory. Stačí chytrý telefon, který vezmou do ruky kdykoliv po pracovní době. „Textové hry jsou vtipné a chytlavé. Hráči často sdílejí zkušenosti mezi sebou i se svými kolegy,“ říká ředitel firmy Michal Hejsek.

Text Tycoon a její unikátní formu gamifikace oceňují hlavně společnosti, které cílí na „mladou krev“. Hry pronikají do emocí člověka a povzbuzují ho k zapamatování si podstatných informací. Pracují s big daty i umělou inteligencí. Pomohou také člověka zařadit na vhodnou pracovní pozici.

  1. Nejlepší zaměstnance vytváří za pomocí virtuální reality a umělé inteligence skupina WeBoard. Jak ověřit u svých lidí pozornost, zapojení, individualizaci nebo kvalifikaci pro výkon profese? S tím vším si poradí unikátní digitální asistentka AILA. „Naše služba je revoluční. Na bázi přirozeného dialogu se můžete s naší digitální personou trénovat kdykoliv a kdekoliv. Stačí pouze připojení k internetu a chytrý mobilní telefon,“ říká manažer Jan Šebesta.

WeBoard je startupem, který mezi prvními na světě přinesl na trh funkční spojení virtuální reality a umělé inteligence. Zaměstnancům poskytuje životní zkušenosti se situacemi, se kterými se ještě nesetkali. Je jedním z těch, kteří získali prestižní ocenění HR Excellence Award za projekt Virtuální vzdělávání.

  1. Udržet si klientelu i své lidi, v tom se jeví Česká spořitelna jako přeborník. Nejstarší banka v ČR s 3,5 miliony zákazníků představí na FENOMÉNu hned dva startupy. PalmApp, autora mobilní aplikace pro čerpání výplaty kdykoliv v měsíci, kterou nabízí svým lidem jako jeden z benefitů zdarma. Společný projekt českých bank BankID jí pak umožňuje využít bankovní identitu pro ověřování e-governmentu a soukromých firem. Což celá řada klientů v dnešní době ocení.

Česká spořitelna je jedním z největších hybatelů digitalizace v ČR. Za zmínku stojí také její moderní platforma George, která umožňuje zákazníkům provádět online většinu platebních transakcí, žádat o úvěry či investovat. Čeští obchodníci získali tuto možnost jako první ve střední Evropě.

  1. Rychleji vyrábět? Snížit prostoje? Vyrábět na míru? Zkrátit čas vývoje? Radu, jak maximálně využít všechny příležitosti, které digitalizace nabízí, nabídne účastníkům konference společnost Siemens. Digital Enterprise, kompletní portfolio softwarových a automatizačních řešení, zvýší vaši flexibilitu a schopnost uvádět nové inovativní produkty rychle na trh. Přesvědčte se sami.Siemens je průkopníkem v oblasti Průmyslu 4.0 a Smart Cities, patří mezi největší elektrotechnické firmy v Česku. Zná cestu, jak transformace ve firmě úspěšně dosáhnout. Digitální strategie podle něj neznamená jen kus papíru, ale především taktiku.
  1. Stavebnictví budoucnosti spočívá v 3D tisku. Místo stavění se brzy budou domy jednoduše tisknout na tiskárně. Jak to funguje na automatické výrobní lince, kde vznikají 3D tištěné domy z betonu, představí ICE Industrial Services. Je dosud jedinou firmou v ČR, která se unikátní technologií zabývá. „Digitalizace umožňuje až 70 % úsporu materiálu a očekávané úspory oproti stavění až 50 %. Řeší také dlouhodobý nedostatek pracovníků ve stavitelství,“ jmenuje CEO Tomáš Vránek.

ICE Industrial Services konstruuje, programuje a vyrábí automatizované stroje a linky. Je první průmyslovou firmu v Česku, která zrušila hierarchii ve firmě a uplatňuje prvky svobodné společnosti. Pro FENOMÉN chystá prezentaci ve virtuální realitě.

  1. Jak předejít kybernetickým útokům, poradí na konferenci firma AUTOCONT. „K zajištění stálého bezpečnostního dohledu je nezbytný fungující tým vysoce kvalifikovaných specialistů IT. Pro drtivou většinu společností a organizací je však ekonomicky nedostupný,“ upozorňuje marketingová specialistka Blanka Polášková. Rychlost hraje v případě hackerů klíčovou roli. Řešením má být externí spolupráce a systém AC SOC – ADVANCED & response.

AUTOCONT nabízí klientům komplexní řešení v oblasti bezpečnostního dohledu – počínaje informačním servisem, prevencí, vzdělávání, tvorbou koncepčních a strategických dokumentů a také činnosti spojenou s provozem vlastního Security Operations Centra. Po čtyři roky zajišťuje komplexní dodávky technologií pro datová centra padesátky evropských institucí. Patří k nim Evropský parlament či Evropská centrální banka.

Sdílejte článek:

Newsletter plný inspirace

Noví řečníci, rozhovory, business&tech inspirace,...

Odebírat newsletter

Partneři konference

Děkujeme partnerům ročníku 2024

Generální partner

ARICOMA

Hlavní partner

DFMG

Zlatý partner

CSAS

Stříbrný partner

UTB

Bronzový partner

Continental
Trexima

SMART partneři

MUNIPOLIS
UPCZ
Fabis
UOL účetnictví
Tymbe
VOLTEON
Logio
QPAG

Patron Industry stage

Mediální partneři

Podporovatelé

Zlínský kraj
Město Zlín
RELOCZECH
Město Zlín
Grizly
TON
Postabezhranic
Sdružení pro rozvoj Zlínského kraje

Patron Business stage

Organizátor konference

CE-PA - Vzdělávání a rozvoj firem

Chcete být také součástí jedinečné konference?
Ozvěte se nám:

Chci být partnerem konference
Konference Fenomén - lgoo white

6. ročník byznysové konference
Business | Innovation | HR | Industry

20. 3. 2025 - Zlín, FHS UTB

KONTAKT PRO ÚČASTNÍKY

Vlaďka Snášel Lukašíková
+420 604 750 601

KONTAKT PRO PARTNERY

Tomáš Klein
+420 602 566 225

ORGANIZÁTOR KONFERENCE

CE-PA spol. s.r.o.
vzdělávání a rozvoj firem

Konference Fenomén © 2023 | CE-PA spol. s.r.o.

Cookies a osobní údaje | Obchodní podmínky

symbiosa.studio
Loga - platební brána
Spirála rozvoje a design úspěchu - patička