Fenomenální řečníci nadchli zlínské středoškoláky. Čtyři šťastlivci vyrazí do Prahy

Známkování by zrušila, protože neodpovídá hodnotě žáka. Na dotaz, co považuje pro vývoj naší ekonomiky v minulosti za nejvýznamnější, zmínila nepřijetí eura. Další dotazy, kterým čelila ve Zlíně Danuše Nerudová, se týkaly Green Dealu, možných dopadů Liberty na nezaměstnanost v ČR a také způsobů, jak mladé lidi motivovat ke studiu na vysoké škole.

Nejsledovanější česká ekonomka se 14. března ocitla pod drobnohledem. Studenti Obchodní akademie Tomáše Bati a Vyšší odborné školy ekonomické Zlín, kam zavítala po své prezentaci na byznys konferenci Fenomén, se na ni pořádně vyzbrojili.

„Studenti byli vzorně připraveni, měli dotazy a paní Nerudová to velmi kvitovala. Říkala, že na to není zvyklá ani na vysoké škole,“ zmínil ředitel školy Petr Bělaška. Organizátoři Fenoménu vyslali řečníka mezi budoucí ekonomy už podruhé. Vloni zavítal na obchodní akademii ekonom David Navrátil. „Chceme, aby se studenti nebáli diskutovat a jsme za tyto besedy velmi vděční,“ dodal Bělaška.

Zatímco ekonomové dumali nad tím, jak dlouhá je ještě cesta od montovny k mozkovně, budoucí strojaři dostali od ředitelky Czechitas Senty Čermákové přesný návod na to, jak získat nejlepší výsledky z velkých jazykových modelů ChatGPT, Claude-2 a Gemini. „Studenti byli nadšení. Byli překvapeni, jaký je Senta Čermáková skvělý řečník. Nakonec vybrala čtyři z nich, kteří se vydají do Prahy na kurz umělé inteligence, což je skvělé,“ reagovala pedagožka Střední průmyslové školy Zlín Eva Havrlantová.

Netradiční přednášku zažili ve stejnou dobu studenti Střední průmyslové školy polytechnické Zlín.  Jak a proč zapojit více mladé lidi do veřejného života naznačila Bára Stárek, předsedkyně spolku Díky, že můžem. „Nešlo o klasickou přednášku, na jakou jsou studenti zvyklí. Od Báry Stárek dostali otázku a měli pět minut na její zpracování. Poté chodila i se svou kolegyní mezi studenty a konzultovala s nimi názory. Besedy se zúčastnilo kolem osmdesáti mladých lidí, takže zasáhli poměrně velkou cílovou skupinu,“ dodala pedagožka Jolana Senčáková.


Besedy na středních školách organizuje tým konference Fenomén už několikátým rokem a sklízejí pozitivní ohlasy. Zlínským vysokoškolákům umožnil i letos sledovat přednášky čtyřicítky inovátorů naživo, kdy daroval Univerzitě T. Bati 1000 online vstupů zdarma. Konference musí mít společenský přesah. To je jedna z podmínek jednatelky vzdělavací agentury CE-PA Vlaďky Snášel Lukašíkové, která už pátým rokem konferenci organizovala.

Letos se jí zúčastnilo kolem 470 manažerů napříč obory, další tři stovky sledovaly konferenci online. Organizátoři už nyní diskutují o osobnostech, které osloví návštěvníky šestého ročníku Fenoménu. Znáte datum? 20. března 2025.

Sdílejte článek:

Newsletter plný inspirace

Noví řečníci, rozhovory, business&tech inspirace,...

Odebírat newsletter

Partneři konference

Děkujeme partnerům ročníku 2024

Generální partner

ARICOMA

Hlavní partner

DFMG

Zlatý partner

CSAS

Stříbrný partner

UTB

Bronzový partner

Continental
Trexima

SMART partneři

MUNIPOLIS
UPCZ
Fabis
UOL účetnictví
Tymbe
VOLTEON
Logio
QPAG

Patron Industry stage

Mediální partneři

Podporovatelé

Zlínský kraj
Město Zlín
RELOCZECH
Město Zlín
Grizly
TON
Postabezhranic
Sdružení pro rozvoj Zlínského kraje

Patron Business stage

Organizátor konference

CE-PA - Vzdělávání a rozvoj firem

Chcete být také součástí jedinečné konference?
Ozvěte se nám:

Chci být partnerem konference
Konference Fenomén - lgoo white

6. ročník byznysové konference
Business | Innovation | HR | Industry

20. 3. 2025 - Zlín, FHS UTB

KONTAKT PRO ÚČASTNÍKY

Vlaďka Snášel Lukašíková
+420 604 750 601

KONTAKT PRO PARTNERY

Tomáš Klein
+420 602 566 225

ORGANIZÁTOR KONFERENCE

CE-PA spol. s.r.o.
vzdělávání a rozvoj firem

Konference Fenomén © 2023 | CE-PA spol. s.r.o.

Cookies a osobní údaje | Obchodní podmínky

symbiosa.studio
Loga - platební brána
Spirála rozvoje a design úspěchu - patička